Anasayfa MÜZİK Sıla Gençoğlu kim ve kaç yaşında? Hazer Amani ile (evlenen) dünya evine giren Sıla’nın merak edilen bilgileri!

Sıla Gençoğlu kim ve kaç yaşında? Hazer Amani ile (evlenen) dünya evine giren Sıla’nın merak edilen bilgileri!

tarafından admin
71 Görüntüleme
sila-genoglu-hazer-amani-evlendi

Ünlü şarkıcı Sıla Gençoğlu ünlü şef Hazer Amani evlendi. Nişantaşı’da sade bir nikahla evlenen Sıla Gençoğlu, sosyal medya ve magazin gündemine de bomba gibi düştü. Ünlü şarkıcının evlilik haberi sonrası Sıla Gençoğlu‘nun hayatı çok sayıda magazin ve sosyal medya takipçisi tarafından merak konusu oldu. Peki, Sıla Gençoğlu kim ve kaç yaşında? Hazer Amani ile evlenen Sıla’nın biyografisi ve merak edilen bilgileri…

Çok uzun süredir bilrikteliklerine devam ettiği şarkıcı Sıla, Hazer Amani’yle İstanbul’da 13 Ocak’ta sade bir nikahla evlendi. 2007 yılında çıkardığı albümüyle çok geniş bir hayran kitlesine ulaşan Sıla Gençoğlu‘nun hayatı da bir kez daha gündeme geldi. Peki, Sıla Gençoğlu nerelidir? Sıla Gençoğlu kim? Sıla Gençoğlu kaç yaşında? İşte, şarkıcı Sıla’nın hayatıyla ilgili bilmedikleriniz veya merak ettikleriniz…

SILA GENÇOĞLU KİMDİR?

Sıla Gençoğlu, 17 Haziran 1980’da Denizli ilinin Acıpayam ilçesinde dünyaya gelmiştir. Önce İzmir’de ikamet eden ve daha sonrasında ise İstanbul’a taşınan Sıla, Bilgi Üniversitesi’nde aldığı caz eğitiminin ardından Kenan Doğulu‘nun vokalistliğini yapmıştır. Kenan Doğulu bu durumdan çok memnun olmuştur.

2007’de çıkarmış olduğu ve kendi adını verdiği albümde yer alan ve Türkiye Resmî Listesi’nde bir numara olan “…Dan Sonra” şarkısıyla büyük bir çıkış yakalayan Sıla, sonradan çıkarmış olduğu ve bir çok başarıya imza attığı İmza (2009), Konuşmadığımız Şeyler Var (2010), Vaveyla (2012), Yeni Ay (2014) ve Mürekkep (2016) albümleriyle de listelerde her zaman bir numara olmaya ve bu başarısını sürdürmeye devam etti.

Bu albümlerin içerisinde yer alan “Sevişmeden Uyumayalım”, “Acısa da Öldürmez”, “Kafa”, “Boş Yere”, “Vaziyetler”, “Yabancı” ve “Hediye” şarkılarıyla da Türkiye’de liste başı oldu. Albümlerinde sadece bu şarkılar mı tuttu? Tabi ki hayır! “Yoruldum”, “İmkânsız” ve “Zor Sevdiğimden” ve benzeri gibi diğer bir çok şarkısı da hit olarak ilk beşe girdi.

İş hayatını şarkıcılıkla sınırlı tutmayan Sıla Gençoğlu, şarkıcılığın yanı sıra söz yazarlığı ve besteci kimliğiyle ön plana çıkan Sıla, kendi albümlerindeki şarkıların neredeyse tamamını tek başına yazmıştır. Ve bu yazdıkları şarkıları arkadaşı ve aynı zamanda aranjörlüğünü üstlenen Efe Bahadır’la birlikte bestelerini yapmıştır.

Ayrıca başka şarkıcılar için de birçok şarkı sözü yazmıştır 2010’da Konuşmadığımız Şeyler Var ve 2014’te Yeni Ay ile birlikte Türkiye’de yılın en çok satan kadın şarkıcısı oldu. Bugüne kadar dört Altın Kelebek Ödülü ve yedi Kral Tv Video Müzik Ödülü dahil olmak üzere onlarca ödüle layık görüldü. Ve her geçen gün Türkiye’nin gururu olmaya devam etti.

Son Haberler