Anasayfa TEKNOLOJİ VE FİNANS Corona Virüsü Elektronik Ortamda

Corona Virüsü Elektronik Ortamda

tarafından admin
31 Görüntüleme
Corono virüsü elektronik ortamda da tehlike saçmaya vesile oluyor

Çin‘in Wuhan kentinde 12 Aralık 2019’da ilk hareketliliğini gösteren ve bugüne kadar 106 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Corona Virüsü kâbusu şimdi de elektronik ortamı tehlikesi altına almayı başardı… Detaylar yazımızda…

Corona virüsü ile dünya alarmda. Ölümcül virüsün şuanda kesin tedavisi bulunmamaktadır. Bundan kaynaklı her insanda korkular üst seviyelere ulaştı. Başlayan bu korku sokaklara yansıdı bile. Sokaklar eskisinden daha boş. Fakat hala ülkemizde görülmeyen Corona Virüsü şüphesiyle her gün birçok hasta karantina altına alınıyor. Hastalara virüsün bulaşmadığı anlaşıldıktan sonrada taburcu ediliyor. Fakat Corona Virüsü bilgisayarlarımıza bulaştı bile.

İnsanların temel özelliklerinden birisi olan merak, burada da başımızı belaya sokuyor. Corona Virüsünü merak ediyoruz. Çin’de durumlar nasıl? Hastalığa yakalananlar ne durumda? Hasta yakınlarının hastalar ile iletişimi nasıl gerçekleşiyor? Hasta insanlar nasıl tedavi ediliyor? Corona virüsü bulaşan hastaya doktorlar nasıl yaklaşıyor? Çin sokaklarında durumlar nasıl? Ekonomi devlerinden, Çin bu durumla nasıl baş ediyor ya da edemiyor? Bu virüs tedavisi noktasında gelinen nokta ne ? Hangi ülkeler bu virüsten kurtulabilmek için çalışmalar yapıyor? Çin bu virüs hakkında olanları ne kadar gerçeklikle kamuoyuyla paylaşıyor? Vb. birçok soru kafamızı kurcalıyor. Bu sorularımıza cevaplar ararken o site senin bu site benim sürekli internette sörf halindeyiz. Bilgisayar korsanları da buradaki açıklığı kovalamaya başladı. Çin’den gelen fotoğrafların içine virüsler bulaştırarak bilgisayarlarımıza sızmaya başladılar. Bu durumu bile fırsata çeviren korsanlarının bu durumu neden yaptığı henüz bilinmemekle birlikte beyaz şapkalılarımızda bu durumla başa çıkacak yollar bulmaya çalışıyor. Size virüs noktasında önlenmek için verebileceğimiz tavsiyeler arasında fotoğrafların üzerine tıklamayın, fotoğrafları bilgisayarınıza yüklemeyin ve güvenilir sitelerde haberlerinizi okumaya devam edin.

En önemli sonuçlardan birisi kesinlikle virüs programı kullanın. Virüs programlarını kesinlikle crackli kullanmayın. Orijinal virüs programları satın alın.

Son Haberler